Domowy Kościół

Domowy Kościół jest częścią Ruchu Światło-Życie, pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie.

Kościół domowy powstał w 1973 r.
Działa przy parafiach. Rodziny Domowego Kościoła  spotykają się w tzw. kręgach (liczących od 4 do 7 małżeństw) w jednym z ich domów. Jedno z małżeństw staje się parą animatorską. Nad spotkaniami czuwa ksiądz moderator. W formacji małżeństw ważne są rekolekcje.
Główne założenia:

• dowartościowanie miłości małżeńskiej
  • rodzina jako Kościół domowy
  • rodzina jako katechumenat
  • rodzina jako wspólnota.

Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem. Więcej informacji znajdziesz na stronach http://www.dk.oaza.pl/

W naszej parafii działa od kilku lat Krąg Domowego Kościoła który skupia 4 małżeństwa oraz jest wiele małżeństw których kręgi przynależą do innych okolicznych parafii. Jeżeli chcesz dołączyć do Domowego Kościoła w naszej parafii skontaktuj się ks. proboszczem Stanisławem Koziełem lub parą animatorską.